کتاب دروپال

ساخت افزونه سفارشی در دروپال 7

به کتاب آموزشی برنامه نویسی جهت ایجاد افزونه اختصاصی در دروپال 7 خوش آمدید.
در این مجموعه ، یاد میگیرید که چگونه قابلیت سایت های دروپالی خود را با استفاده از افزونه های سفارشی که برنامه نویسی می کنید ، افزایش دهید.

موضوعات تحت پوشش این کتاب:

راهنمای دروپال 7 برای مبتدیان

دروپال هسته یک سیستم مدیریت محتواست، که نقطه تمایز آن با دیگر سیستم های مدیریت محتوا ویژگی امنیتی آن می باشد و همچنین این سیستم توسط یک تیم جهانی تهیه و برنامه نویسی شده است. به عبارتی دیگر دروپال قویترین سیستم مدیریت محتوای متن باز (open Source) می باشد. دروپال با زبان قدرتمند php ایجاد و از پایگاه داده mysql استفاده میکند. این به این معنا نیست که دروپال امکان اجرا با پایگاه داده های sqlLite, postgreSQL وMogo DB را ندارد.

ترفند های زبان برنامه نویسی PHP

اطلاعات بسیار قدیمی موجود در اینترنت باعث میشود کاربرانی که اخیرا میخواهند PHP را فرا بگیرند دچار سردرگمی شده و عادت های بدی در کد نوشتن خود پیدا کنند. از جمله این عادت ها میتواند در نا امن بودن و شلخته بودن کدها اشاره نمود. از این رو این کتاب جهت راهنمایی ساده و کامل از بهترین روش های کد نویسی در پی اچ پی تدارک دیده شده است که بسیاری اطلاعات مفید در آن قرار گرفته است و به مراجع متعددی که شامل بهترین روش های کد نویسی هستند اشاره دارد.

آموزش سیمفونی 2

سیمفونی که در زبان انگلیسی symfony نوشته می شود ، یک چهارچوب نرم افزاری تحت وب متن باز است که به زبان php نوشته شده است. توسط این چهارچوب عملیات کد نویسی و توسعه بسیار پر سرعت تر انجام می شود و این سرعت از کتابخانه های موجود در این چهارچوب الهام گرفته است. این چهارچوب از ماه اکتبر سال 2005 میلادی ، به طور رسمی به صورت متن باز منتشر گردید. در این قسمت سیمفونی را بطور کامل شناخته و نحوه کار با آن را یاد خواهید گرفت.

آموزش مقدماتی زبان پی اچ پی

زبان برنامه نویسی پی اچ پی یکی از پر طرفدار ترین زبان های برنامه نویسی است که امروزه توسط برنامه نویسان وب مورد استفاده قرار می گیرد. نام این زبان مخففی از کلمه Personal Home Page است که توسط Rasmus Lerdorf در سال 1994 برای کارهای شخصی خودش طراحی شده است. پس از گسترش قابلیت ها و موارد استفاده این زبان ، عنوان آن به Hypertext PRocessor به معنی پردازش داده قبل از تبدیل به اچ تی ام ال تغییر یافت.

نیرو گرفته از دروپال