راهنمای دروپال 7 برای مبتدیان

دروپال هسته یک سیستم مدیریت محتواست، که نقطه تمایز آن با دیگر سیستم های مدیریت محتوا ویژگی امنیتی آن می باشد و همچنین این سیستم توسط یک تیم جهانی تهیه و برنامه نویسی شده است. به عبارتی دیگر دروپال قویترین سیستم مدیریت محتوای متن باز (open Source) می باشد. دروپال با زبان قدرتمند php ایجاد و از پایگاه داده mysql استفاده میکند. این به این معنا نیست که دروپال امکان اجرا با پایگاه داده های sqlLite, postgreSQL وMogo DB را ندارد.
مسلما دروپال برای کسانی که مبتدی هستند، در نگاه اول بسیار پیچیده و سخت خواهد بود. توسعه دهندگان به دلیل زمان یادگیری بلند مدت دروپال همیشه از یادگیری آن هراس دارند.
کتاب راهنمای دروپال هفت برای مبتدیان به منظور آموزش و راهنمایی هر چه بهتر عزیزانی که علاقه مند طراحی وب سایت های مبتنی بر دروپال هستند، نگارش یافته است.
شاید اولین باری که دروپال را نصب می کنید ، به دلیل عدم شناخت آن چندین ساعت برای نصب چند دقیقه ای دروپال زمان لازم داشته باشید و پس از آن یک پرتال خالی از محتوا را مشاهده کنید. اینحاست که مطمئنا تمام انگیزه خود را از دست خواهید داد ولی در این کتاب ما دروپال را برای مبتدی ها آسانتر می کنیم. بخش های کم اهمیت که باعث گیج شدن شما میشود را حذف کرده تا هر چه بهتر و آسانتر مطالب کتاب را درک کنید. ما خود را جای شما قرار داده ایم و گام گام در یک دوره فشرده برای ایجاد یک وب سایت دروپالی شما را همراهی می کنیم.
در نهایت با یادگیری این کتاب شما به موارد زیر مسلط میشوید:
1.راه اندازی یک سایت دروپالی برای خود
2. چگونگی مدیریت سایت دروپالی
3.کمک به پیشرفت سایت با توجه به هدف سایت خود
4.شناخت و چگونگی استفاده از ابزار های دروپالی

این کتاب که توسط این سایت گردآوری شده است کاملا رایگان است و بهمراه تصویر سعی در آموزش گام به گام دروپال به شما دارد . فهرست کتاب در پایین صفحه قابل مشاهده است و توسط آن میتوانید بخش های مختلف کتاب را ملاحظه نمایید.

نیرو گرفته از دروپال