ترفند های افزایش سرعت دروپال

ترفند 1) معماری سایت را تغییر دهید
برای انجام این تغییر بجای Apache از NGINX استفاده کنید. مطمئن باشید تاثیر بسیاری در سرعت سایت دروپالی خود مشاهده خواهید نمود. سالهای اخیر بسیاری از سایت ها در حال انتقال به NGINX هستند.

ترفند 2) دارایی های سایتتان را کنترل کنید
مطمئن شوید تمامی استایل ها ، جاوا اسکریپت ها ، تصاویر و دیگر فایل هایی که در زمان باز شدن سایت شما بارگذاری می شوند ، در حال استفاده هستند. لینک های ورودی را بررسی و مطمئن شوید هیچ فایل یافت نشده ای در زمان بارگذاری سایت شما وجود ندارد.

ترفند 3) به صفحه اصلی اهمیت دهید
مهمترین قسمتی که سرعت سایت شما را خوب نشان میدهد، صفحه اصلی سایت شماست. به آن اهمیت داده و قسمت های اضافی را از آن حذف کنید و المان های موجود در آن را با دقت به حجم آنها استفاده کنید.

ترفند 4) تصاویر کوچک را استفاده کنید
حتی الامکان در سایت خود از تصاویر کوچک استفاده کرده یا آنها را بصورت Thumbnail و بریده شده نمایش دهید. یکی از بزرگترین مشکلات کاهش سرعت، عدم استفاده از استایل های تصویر دروپال است.

ترفند 5) استفاده با دقت از حافظه نهان
شاید cache دروپال امکانات بسیار خوبی برای فشرده سازی صفحات در اختیار شما قرار دهد ، اما اگر بدرستی پیکربندی نشود خود میتواند عامل کاهش سرعت سایت دروپالی باشد. استفاده همزمان از ماژول های cache میتواند خود مشکل ساز باشد.

ترفند 6) فیلتر های صحیح views و جستجو
از استفاده از فیلتر های پیچیده ، خروجی اطلاعات متعدد ، سیستم جستجوی پیشرفته و صفحات دارای رکورد های نامحدود در سایت خود کاملا خودداری نمایید. این ترفند میتواند باعث کاهش فشار به وب سرور نیز باشد.

ترفند 7) حذف ماژول های ناکارآمد
اگر عادت به نصب ماژول های متعدد دارید ، اینکار را بروی سایت اصلی خود انجام ندهید و تمامی ماژول های ناکارآمد را ابتدا از نصب خارج کرده و سپس فایل های آنها را حذف کنید.

نسخه دروپال: 
نیرو گرفته از دروپال