چرا دروپال ؟

1- دروپال صرفا یک سیستم مدیریت محتوا نیست:
دروپال یک فریم ورک مدیریت محتواست. این یعنی شما میتوانید با دروپال سیستم مدیریت محتوای خود را ایجاد کنید و تمامی تغییرات مورد نظرتان را بروی آن اعمال کنید.

2- ماژول های کاربری زیاد:
تعداد ماژول های کاربردی موجود برای دروپال تعداد بسیاری هستند ، شاید این ماژول ها در عدد کمتر از دیگر سیستم های مدیریت محتوا باشند ، اما در دروپال ماژول هایی مانند views ،  rules ، panels هر کدام قابلیت های بسیار بسیار زیادی را به دروپال اضافه میکنند که شاید در دیگر سیستم ها یکصد ماژول بهمراه یکدیگر نیز نتوانند کاربرد یکی از این ماژول ها را داشته باشند. بنابراین وقتی بحث کیفیت و کارایی ماژول ها مطرح میشود ، هماهنگی و گستردگی ماژول های دروپال به یک نقطه قوت بزرگ برای دروپال تبدیل میگردد.

3- طراحی قالب آسان:
در دروپال طراحی قالب با استفاده از قالب های پایه موجود در دروپال به سادگی انجام می گردد. قالب های پایه در دروپال این اجازه را به شما می دهند که قالب های مورد نظر خود را توسط آنها ساخته ، ظاهر ، چیدمان و رنگ بندی دلخواه خود را به دروپال اضافه کنید.

4- دروپال جامعه کاربری متخصصی دارد:
با توجه به صد ها هزار نفر توسعه دهنده دروپالی موجود ، میتوانیم دریابیم که دروپال مرتبا در حال تکمیل و توسعه است و قابلیت های جدید به آن افزوده می شود. در ایران نیز جامعه دروپال بصورت تخصصی پروژه های دروپالی بسیار قوی و معتبری را ساخته و در راستای توسعه دروپال تلاش می کنند.

5- برای هر پرسش یک پاسخ وجود دارد:
دروپال دارای مستندات بسیار زیادی به زبان انگلیسی می باشد که برای هر خطا یا پرسشی ، یک پاسخ با دلایل مناسب در اختیار شما قرار می دهد. تعداد ویدئو های آموزشی ، مقالات آموزشی و داکیومنت های دروپال بسیار زیاد است و در ایران نیز اطلاعات کافی و بسیار زیادی برای متخصص شدن در دروپال وجود دارد.

6- کد نویسی استاندارد طبق قوانین برنامه نویسی:
دروپال در مقابل دیگر سیستم های مدیریت محتوا ، به روش کاملا استاندارد پیاده سازی شده است. بطور که توسعه دروپال و کد نویسی بر پایه کتابخانه های از پیش تعریف شده و کنترل شده دروپال می باشد. اینجاست که دروپال را میتوان یک فریم ورک برنامه نویسی مستقل نیز نامید. بر این اساس ارتباط دو طرفه ای میان هسته و ماژول های دروپال وجود دارد که باعث یکپارچگی دروپال شده است.

7- سرعت بالا و عدم نیاز به منابع زیاد:
درست است که دروپال دارای امکانات بسیار زیادی است که ممکن است بنظر برسد به منابع زیادی نیز نیاز دارد. اما اینطور نیست ، دروپال بروی اکثر هاست های اشتراکی قابل اجرا است و به سخت افزار و منابع زیادی نیاز ندارد. همچنین بروی اکثر وب سرور ها و پایگاه داده ها قابل اجرا است. دروپال از cache system بسیار قدرتمندی برای سرشکن کردن فشار به منابع سرور نیز برخوردار است که باعث شده دروپال در پروژه های بسیار بزرگ ، اولین گزینه انتخابی توسعه دهندگان باشد.

8- دروپال متن باز است:
مهم ترین دلیل محبوبیت دروپال متن باز بودن آن است. شما دروپال را به هر گونه که بخواهید میتوانید پیکربندی کرده و در انواع فعالیت ها آنرا بکار ببرید. این عامل باعث جذب بیش از صد هزار توسعه دهنده دروپال شده است و همین باعث پیشرفت سریع دروپال گردیده است. به جرات میتوان گفت اگر امروز دروپال تا این حد مورد توجه قرار گرفته و موفق است ، یک دلیل بسیار مهم دارد و آن اینکه دروپال متن باز است.

9- دروپال برای سئو بهینه است:
یکی از دلایل مهم در انتخاب سیستم مدیریت محتوا ، بهینه بودن آن سیستم برای سئو و همچنین داشتن ماژول های جانبی برای بهینه سازی موتورهای جستجو است. دروپال در کد نیوسی خود قوانین بسیار زیادی از سئو را رعایت کرده است. گرچه سئو علاوه بر نکات فنی هسته دروپال به تولید محتوا و عوامل بیرونی نیز مرتبط میباشد ، اما جامعه دروپال یکی از دلایل انتخاب دروپال را بهینه بودن آن برای موتور های جستجو عنوان می کنند.

10- درآمد مناسب و هزینه مناسب طراحی سایت:
دروپال به دلیل پیچیده بودن ، قدرتمند بودن و داشتن جامعه فعال توسعه دهنده ، شاید درآمد نسبتا مناسب تری برای توسعه دهندگان خود داشته باشد. با در نظر گرفتن قدرت دروپال و قابلیت هایی که در نهایت در اختیار دارنده سایت دروپالی قرار میگیرد قیمت طراحی سایت با دروپال برعکس برخی از سیستم های مدیریت محتوا ، از درصد مناسبی برخوردار است.

11- دروپال بسیار امن است:
دروپال همیشه در میان سیستم های مدیریت محتوا و فریم ورک های مدیریت محتوا ، امن ترین سیستم شناخته شده است. 60 درصد از وب سایت های دولتی امریکا و 75 درصد از وب سایتهای دولتی دنیا ، از دروپال به عنوان نرم افزار مدیریت وب سایت خود استفاده می کنند. در ایران نیز وب سایت های دولتی بسیاری بروی دروپال پایه ریزی شده اند.

نیرو گرفته از دروپال